12 Niedziela zwykła – 23 czerwca 2024

  1. W Poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W sobotę 29 czerwca przeżywać będziemy odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. profesor Józef Pochwat MS, kapelan sióstr Bożego Miłosierdzia z Krakowa. W dzień odpustu Msza św. jeszcze o godz. 18.00. W Łapszance o godz. 9.00. Aby jak najpiękniej przeżyć uroczystość odpustową zapraszamy ministrantów, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, dziewczęta do niesienia feretronów, orkiestrę, scholę, panów strażaków. Niech to będzie święto całej naszej parafii. Dziękujmy Bogu przez wstawiennictwo naszych Wielkich Patronów za wszelkie łaski udzielone nam, naszym rodzinom i parafii.
  3. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. w tym tygodniu, by w czasie odpustu móc w pełni uczestniczyć we Mszy św. i otrzymać odpust zupełny.
  4. W czwartek po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30.
  5. Odjazd autobusu na wycieczkę do Szczecina: w nocy z niedzieli na poniedziałek, z Łapszanki o 2.50. Z Łapsz Wyżnych o godz. 3.00 sprzed kościoła.
  6. W piątek po Mszy św. zbiórka ministrantów celem przygotowania liturgii odpustowej.
  7. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje, a także nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy dobrego wypoczynku. Jednak  u progu wakacyjnego czasu pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o niedzielnej Mszy św., która jest najlepszym drogowskazem na wakacyjnej czy urlopowe drodze.

Misjonarze Saletyni

Ogłoszenie z zewnątrz

Radni wsi wraz z Sołtysem serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszej wsi na spotkanie do Świetlicy w dniu 25.06.2024 / wtorek / o godz. 19.00.
Będą podejmowane ważne decyzje w sprawie zakupu działki pod rozbudowę szkoły i opracowanie 5-letniego planu rozwoju naszej wsi.