Dzień Patrona „Śladami Jana Pawła II”

Zaproszenie:

W poniedziałek 18 września 2023r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im.: św. Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych planuje wyjazdowy Dzień Patrona „Śladami Jana Pawła II”.

„Korzystając z pięknej pogody chcielibyśmy w tym roku zabrać dzieci na tatrzańskie szlaki. Przejdziemy trasą do Kaplicy na Wiktorówkach, gdzie przez ks. Pawła – naszego nauczyciela religii – zostanie odprawiona msza Msza Święta. Udamy się także na Rusinową Polanę. Cała wycieczka będzie odbywać się pod opieką nauczycieli i przewodnika górskiego” – czytamy w informacji przekazanej do Rodziców i Opiekunów.

Ramowy plan dnia:

  • 8:00 – zbiórka przed szkołą;
  • 8:10 – przejazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego;
  • około 9:00 – spotkanie z przewodnikiem i wyjście do Sanktuarium;
  • 11:00 – Msza Święta połączona z modlitwą do Świętego Jana Pawła II;
  • 12:00 – piknik na Rusinowej Polanie;
  • 13:00 – zejście;
  • około 15:00 powrót do Łapsz Wyżnych.

Zabrać ze sobą trzeba stosownie do pieszej wycieczki w góry: odpowiedni ubiór oraz obuwie. Nie możemy zapomnieć o suchym prowiancie oraz wodzie do picia.

Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach to piękny, drewniany kościółek położony w Złotej Dolinie, nieopodal Rusinowej Polany, w Tatrach Wysokich na wysokości 1200 m n.p.m.

Sanktuarium to piękny, drewniany kościół, który znajduje się w miejscu, w którym w 1860 r. według wierzeń Matka Boża ukazała się Marysi Murzańskiej – 14-letniej pastereczce z Rusinowej. Pierwszą kapliczkę postawiono tu w dwudziestoleciu międzywojennym. Na przestrzeni lat miejsce to zyskiwało na popularności. Wiele razy właśnie tutaj szukał wytchnienia podczas wędrówek Jan Paweł II. Wokoło sanktuarium zainstalowano kilkadziesiąt tabliczek upamiętniających tych, którzy nie wrócili z gór. 

O więcej szczegóły prosimy pytać w szkole u organizatorów: Zespół do Spraw Turystyki.

Odwiedzających naszą parafialną stronę prosimy o duchowe towarzyszenie całej pielgrzymującej społeczności naszej szkoły.