14 Niedziela zwykła – 05.07.2020

  1. 3 maja na Jasnej Górze biskupi Polscy dokonali Aktu Zawierzenia Polski NSP Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski a dziś ten akt zostanie powtórzony we wszystkich kościołach naszej archidiecezji po każdej Mszy św.
  2. Dziś również po Mszy św. jest zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych przez ostatnie burze i ulewy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego.
  4. Radni parafialni zbierają dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła.
  5. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę elektrośmieci. Pieniądze pozyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na realizację projektów misyjnych. Termin zbiórki: 9 lipca godz. 12.00 Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Zużyty sprzęt prosimy dostarczyć na podwórko plebanii dzień wcześniej albo w dzień zbiórki do godz. 11.00
  6. W tym tygodniu nasi parafianie udadzą sią na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd w środę rano: z Łapszanki o godz. 3.50 Z Łapsz Wyżnych o godz.4.00.
  7. W środę po mszy św. Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  8. Bogu wiadoma osoba ofiarowała dla naszego kościoła 2 nowe ornaty: fioletowy i różowy oraz komplet obrusów na Wielki Post. Bóg zapłać.
  9. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Łapszance śp. Władysława Kapołkę.

Misjonarze Saletyni

Ogłoszenie z Gminy:

W najbliższą niedzielę tj. 12 lipca 2020 r. odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00 Wyborca jest bezwzględnie zobowiązany do przestrzegania zaleceń sanitarnych na terenie lokalu wyborczego. Wchodząc do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce, zakryć usta i nos, zachować dystans. Wójt Gminy przypomina także o konieczności zabrania ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość.