12 Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek. Zapraszamy na Msze św. z procesją dokoła kościoła.
  2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele parafialnym Msza św. o godz. 8.30, 9.30 – /zakończenie roku szkolnego/,  18.00. W Łapszance Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Serca Jezusowego o godz. 11.00. Sumę odpustową, będzie celebrował ks. Franciszek Sikora MS, który obecnie posługuje w Dębowcu.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu Uroczystości Bożego Ciała: panom strażakom, orkiestrze, scholii, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym feretrony i chorągwie. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy przygotowali piękne ołtarze.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci  św. Piotra i Pawła – patronów naszej parafii. Tę uroczystość będzie nam dane przeżywać wraz z ks. biskupem Robertem Chrząszczem w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii. Program wizytacji. 7.00 – Powitanie ks. biskupa i Msza św. w j. słowackim, 8.00 –  spotkanie  z Radą parafialną z Łapsz i Łapszanki. 9.00 – Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania. 10.30 – Msza św. w Łapszance z kazaniem ks. biskupa, 12.00 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa.

Godz. 14.30 – spotkanie z ministrantami i scholą. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu i zakończenie wizytacji.

5. Próba przed bierzmowaniem: wtorek i środa po wieczornej Mszy św.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania: środa. 22 czerwca, od godz. 16.00

Próba liturgii przed odpustem/ dla ministrantów/: piątek godz.19.00 i Sobota godz.10.00

6. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

Bartłomiej KAPOŁKA, kawaler, zam. Łapszanka i Marta Stanisława CHROBAK, panna, zam. Nowy Targ. Zapowiedź druga.

                                                                                              Misjonarze Saletyni