6 Niedziela wielkanocna – 22 maja 2022

  1. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące / dawne „dni krzyżowe” /
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We wtorek NMP Wspomożycielkę Wiernych.

W czwartek św. Filipa Nereusza

W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy po wieczornej Mszy św.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca. Radni parafialni będą zbierać  ofiary na potrzeby kościoła.

6. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za umycie okien i wyczyszczenie chodnika dookoła kościoła.

7. W piątek ministranci z Łapsz Wyżnych i Łapszanki wyjeżdżają do Dębowca na ministrancki turniej piłkarski.

8. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Piotr Bigos, kawaler, zam. Łapsze Wyżne i Izabella Sowa, panna, zam. Dursztyn. Zapowiedź pierwsza.

Gryglak Szymon, kawaler, zam. Łapsze Wyżne i Karolina, Kamila Drążek, panna, zam. Łapsze Wyżne. Zapowiedź pierwsza.

Misjonarze Saletyni

Ogłoszenia z zewnątrz:

  1. Zarząd OSP w Łapszach Wyżnych informuje, że w niedzielę, 29 maja odbędzie się coroczne „Ogrywanie Maji”. Zostało ono przeniesione, aby nie kolidowało z 1 Komunią świętą w naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 11.00 od ulicy Zielonej, następnie ulica Widokowa, Kościelna i św. Floriana.
  2. W ostatnim tygodniu doszło do zapalenia się śmieci w pojemniku przy cmentarzu. Na szczęście ogień szybko ugaszono. Dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy wrzucaniu niedopałków świec do pojemników.
  3. Gmina Łapsze Niżne, Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych wraz ze Stowarzyszeniem „Dzieci i Młodzieży Spisza” są organizatorami festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 29 maja 2022 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00. W programie wystąpią dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Dla wszystkich dzieci wiele atrakcji i liczne konkursy z nagrodami.