24 Niedziela zwykła – 12 września 2021

  1. Dziś w Warszawie odbędą się Uroczystości beatyfikacyjne ks. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Początek Uroczystości o godz. 12.00
  2. Dla poszkodowanych z Afganistanu zebraliśmy 595 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy:

We wtorek Podwyższenie Krzyża świętego – święto

W środę NMP Bolesną

W czwartek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

W sobotę św. Stanisława Kostkę – patrona Polski

4. W przyszłą niedzielą w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. W tym roku przypada 175 rocznica Jej objawienia w La Salette. Główne uroczystości w Polsce odbędą się w Dębowcu. W naszej parafii msze św. z kazaniem odpustowym o godz. 7.00, 9.00, /10.15Łapszance/, i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30 z procesją wokół kościoła. Prosimy orkiestrę, strażaków, ministrantów, scholę, dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, dziewczęta do niesienia feretronów. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania w tygodniu poprzedzającym odpust. Szczególnymi dniami duchowego przygotowania do odpustu będą czwartek piąteksobota. W te dni, w czasie wieczornej Mszy św., przypomnimy sobie przesłanie Matki Bożej z La Salette.

5. Spotkanie dla osób, które wyraziły chęć czytać Słowo Boże podczas mszy świętych, odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września o godz. 19.00 na plebanii.

Misjonarze Saletyni

Ogłoszenia z zewnątrz:

  • Szkoła podstawowa w Łapszance organizuje w dniach 13-15 października 3 – dniową wycieczkę do Warszawy. Rodzice wszystkich dzieci zadeklarowali udział. Są jednak jeszcze wolne miejsca. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcieliby do nich dołączyć. Zapisać się mogą także osoby niezwiązane ze szkołą. Możliwość zapisu osób dodatkowych – połowa najbliższego tygodnia. Koszt wycieczki 440 zł. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panią Anną Stanek.
  • Zakład kominiarski w Nowym Targu informuje mieszkańców Łapszanki, że od środy, 15 września, rozpoczyna się okresowy przegląd i czyszczenie przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych.