21 Niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021

  1. Dziś / niedziela / w Łapszance odbędą się Gminne Dożynki połączone z przeglądem Orkiestr Dętych naszej gminy. Uroczysta, dziękczynna Msza św. odbędzie się o godz. 12.00 na Przełęczy nad Łapszanką
  2. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • We wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła. W Niedzicy w tym dniu jest odpust.
  • W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.3018.00.W Łapszance  o godz. 10.00 przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej na Wysznim Końcu.
  • W piątek – wspomnienie św. Moniki
  • W Sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

3. Z dniem 24 sierpnia nastąpią zmiany personalne kapłanów w naszej parafii. Ks. Wojciech Wicher MS przechodzi do parafii MB Saletyńskiej w Olsztynie. Ks. Franciszek Sikora MS został skierowany do posługi przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Ks. Wojciechowi  i Księdzu Franciszkowi dziękujemy za całoroczną posługę duszpasterską i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowych placówkach. Natomiast przybędą do nas ks. Karol Pietrusik MS wyświęcony w tym roku na kapłana i ks. senior Lesław Podsiadło MS.

Misjonarze Saletyni