Uroczystość św. Piotra i Pawła – 27 czerwca 2021 r.

  1. W dzisiejsze święto naszej parafii – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła prosimy naszych patronów o wstawiennictwo u Boga za całą parafię a wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. z kazaniem odpustowym o godz. 7.00, 9.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. W Łapszance dziś Msze św. o godz. 8.1510.45
  2. We wtorek – liturgiczna Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.3018.00. W Łapszance o godz.16.00
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających. W piątek odwiedziny chorych w tych samych godzinach, co zwykle.
  4. Msze św. od 1 lipca, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

Msze św. niedzielne: sobota wieczór godz. 18.00. Niedziela: 7.00, 9.00, 11.30. W Łapszance – godz.10.15

W dni powszednie: 7.3018.00. W środy i piątki / oprócz 1 piątku / Msza św. tylko o godz.18.00

W Łapszance: w środy i piątki o godz.16.00.

5. Dziś jest zbiórka do puszek na rzecz pogorzelców z Nowej Białej.

6. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Leszek, Jan Trzop, kawaler, zam. Łapszanka i Barbara Budz, panna, zam. Czarna Góra. Zapowiedź druga.

7. Wszystkim życzymy udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu

Misjonarze Saletyni

Ogłoszenia z zewnątrz:

  1. W dniu 4 lipca 2021 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbędzie się XXV „Spisko Watra“. Jest to letni przegląd spiskiego folkloru podczas którego zaprezentują się zespoły regionalne z terenu Spisza oraz sąsiednich regionów. Uroczyste rozpoczęcie o godz.13.30 zapaleniem symbolicznego ogniska.
  2.  Szanowni Państwo!

W czerwcu i lipcu prowadzone są prace związane z przygotowaniem nowej polityki rozwoju Gminy Łapsze Niżne, która stoi przed wieloma wyzwaniami.

W związku z powyższym, zapraszam Państwa na warsztaty robocze mające na celu wypracowanie kluczowych elementów Strategii Rozwoju Gminy Łapsze Niżne do roku 2030, która ma wskazać kierunki rozwoju i być efektywnym narzędziem pozyskania środków zewnętrznych na realizację ważnych dla naszej społeczności projektów. Szczególnie liczymy na obecność przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji, lokalnych liderów działających na terenie gminy oraz przedsiębiorców.

Warsztaty odbędą się w dniach:

28.06.2021 r.

05.07.2021 r.

Od godz. 11.00 w Domu Ludowym w Łapszach Niżnych

Więcej szczegółów na stronie Gminy Łapsze Niżne.

Sekretarz Gminy.