18 Niedziela zwykła – 02.08.2020

  1. Dzisiaj z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porciunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół parafialny i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartekpierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. W pierwszy piątek Msza św. będzie również rano o godz. 7.30. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30 w Łapszach. W Łapszance od godz. 10.00
  3. We wtorek grupa naszych parafian wyjeżdża na wycieczkę-pielgrzymkę do Torunia i Bydgoszczy. Wyjazd o godz.4.00. Z Łapszanki 10 minut wcześniej.  27 parafian, złożyło ofiarę na Telewizję Trwam i Radio Maryja w kwocie 1250 zł. Pieniądze zostaną przekazane w Toruniu przez uczestników pielgrzymki.  Bóg zapłać.
  4. Sierpień zapisał się w naszej historii, jako miesiąc przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcamy w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania abstynencji. Dobrowolna abstynencja podjęta w sierpniu przez dorosłych może pomóc osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm. Niech Bóg błogosławi tym wszystkim, którzy z radością podejmą decyzję o sierpniowej abstynencji.
  5. Dziś po Mszach św. zbierane są ofiary dla poszkodowanych z Kacwina w wyniku kradzieży krów.
  6. Dziękujemy za troskę o nasze kościoły.
  7. Zapowiedzi przedślubne umieszczone są na tablicy ogłoszeń.

                                                           Misjonarze Saletyni